Race Walk UK - Walking races in the UK / Information for UK athletes
Search |
Email Password
  HOME
  START OFF
  FIND A CLUB
  HALL OF FAME 

  RESULTS
  EVENTS
  RANKINGS
  ATHLETES
  CLUBS 
  YAG GP

  PRODUCTS 
  RECORDS 
  DOCUMENTS
  LINKS 
  HERITAGE 
  CONTACT US 

  NEWSLETTERS 

Event Results

  Date:    26 February 2013      View all races for this date    Re-order by age grade
  Distance:    2km
  Race:    Chris Smith League Round 4  
  Location:    postal


 Gender   Position   Athlete   Age Group   Grade   Club   Time   

  F   1     Ana Garcia   U13W       Sheff     00:10:01      
  F   2     Emma Achurch   U17W       Leic WC     00:10:25      
  F   3     Ellie Dainton   U17W       Lla     00:11:10      
  F   4     Jasmine Nicholls   U20W       Leic WC     00:11:35      
  F   5     Farina Rashid         Leic WC     00:11:41      
  F   6     Kara Lane         Bir     00:11:52      
  F   6     Alana Zeidler         Sheff     00:11:52      
  F   8     Laura Achurch         Leic WC     00:12:50      
  F   9     Jessica Mills   U17W       Bir     00:12:53      
  F   10     Amy Phipps         Neath     00:13:10      
  F   11     Molly Meleady-Hanley         Schools     00:13:58      
  F   12     Mollie Dainton         Lla     00:14:10      
  F   13     Ella Sharkey         Sheff     00:14:19      
  F   14     Tazmina Rashid         Schools     00:14:38      
  F   15     Hollie Maddison         Schools     00:15:54      
  F   16     Rhea Harris         Schools     00:16:02      
  F   17     Neve Powell         Schools     00:16:03      
  F   17     Ellen Doyle         Schools     00:16:03      
  F   17     Chloe Priest         Schools     00:16:03      
  F   20     Drew Gurney         Schools     00:16:04      
  F   21     Lauren Kinsell         Schools     00:16:50      
  F   22     Rebecca Chambers   U17W       Sheff     00:17:14      
  F   23     Zoe Court         Schools     00:17:51      

  M   1     Daniel Watling   U17M       W&B     00:08:46      
  M   2     Callum Wilkinson   U17M       E&H     00:09:57      
  M   3     Matthew Redfern   U17M       Nun     00:10:27      
  M   4     Daniel Waples   U20M       Kett     00:10:46      
  M   5     Jack Leversidge   U15M       Sheff     00:11:36      
  M   6     Benjamin Allen         Leic WC     00:11:39      
  M   7     Phillip Brown         Schools     00:13:46      
  M   8     Matt Davies         D&S     00:13:55      
  M   9     Fabian Faria         Schools     00:14:02      
  M   10     Hisham Alkhamesi         Nun     00:14:57      
  M   11     Bradley Irving         Schools     00:15:13      
  M   12     Jake Fish         Schools     00:15:18      
  M   13     Jack Compton         Schools     00:16:04      
  M   13     Alex Bradbury         Schools     00:16:04      
  M   15     Harvey Marshal         Schools     00:17:42