Race Walk UK - Walking races in the UK / Information for UK athletes
Search |
Email Password
  HOME
  START OFF
  FIND A CLUB
  HALL OF FAME 

  RESULTS
  EVENTS
  RANKINGS
  ATHLETES
  CLUBS 
  YAG GP

  PRODUCTS 
  RECORDS 
  DOCUMENTS
  LINKS 
  HERITAGE 
  CONTACT US 

  NEWSLETTERS 

Event Results

  Date:    9 November 2010      View all races for this date    Re-order by age grade
  Distance:    2km
  Race:    Chris Smith Race Walking League - Round 1  
  Location:    postal
  Printed in Race Walking Record 807


 Gender   Position   Athlete   Age Group   Grade   Club   Time   

  F   1     Tasha Webster   U17W       Bir     00:10:20.0      
  F   2     Jasmine Nicholls   U17W       Leic WC     00:10:25.0      
  F   3     Emma Achurch   U15W       Leic WC     00:10:44.0      
  F   4     Jessica Mills   U15W       Bir     00:12:32.0      
  F   5     Rebecca Chambers   U15W       Sheff     00:13:18.0      
  F   6     Dannielle Gaskell         Schools     00:13:19.0      
  F   7     Katie Mackinder         Schools     00:13:33.0      
  F   8     Sarah Sheasby         Sheff     00:13:34.0      
  F   9     Niamh McKivett         Schools     00:13:37.0      
  F   10     Laura Archer   U11W       Schools     00:14:20.0      
  F   11     Laura Achurch         Schools     00:14:25.0      
  F   12     Chloe Rabon         Schools     00:14:31.0      
  F   13     Ella Jenkinson         Schools     00:14:32.0      
  F   14     Kezia Brown         Schools     00:14:41.0      
  F   15     Imogen Nicholls         Schools     00:15:51.0      
  F   16     Neve Duguid         Schools     00:16:04.0      
  F   17     Chloe Proud         Schools     00:16:57.0      
  F   18     Tegan Crowdell         Schools     00:16:59.0      
  F   19     Hollie Maddison         Schools     00:16:59.0      
  F   20     Rosie Parsons         Nun     00:17:30.0      
  F   21     Hannah Gould         Schools     00:17:38.0      
  F   22     Alice Taylor         Schools     00:17:56.0      
  F   23     Olivia Baily         Schools     00:18:09.0      

  M   1     Daniel Waples   U17M       Kett     00:10:08.0      
  M   2     Daniel Watling   U15M       W&B     00:10:58.0      
  M   3     Matthew Archer         Nun     00:12:18.0      
  M   4     Joe Smith         Schools     00:12:42.0      
  M   5     Daniel Chaib   U15M       Sheff     00:13:08.0      
  M   6     Charley Smith         Schools     00:14:10.0      
  M   7     Benjamin Allen         Schools     00:14:30.0      
  M   8     Josh Bramley         Schools     00:14:30.0      
  M   9     Jack Leversidge   U13M       Sheff     00:14:59.0      
  M   10     Sebastian Hillyer         Schools     00:15:12.0      
  M   11     Thomas Butler         Nun     00:15:59.0      
  M   12     Jake Smith         Schools     00:16:01.0      
  M   13     Edan Maclaac         Schools     00:16:42.0      
  M   14     Phillip Brown         Schools     00:17:20.0      
  M   15     Peter Bilson   SM       Sheff     00:18:45.0