Race Walk UK - Walking races in the UK / Information for UK athletes
Search |
Email Password
  HOME
  START OFF
  FIND A CLUB
  HALL OF FAME 

  RESULTS
  EVENTS
  RANKINGS
  ATHLETES
  CLUBS 
  YAG GP

  PRODUCTS 
  RECORDS 
  DOCUMENTS
  LINKS 
  HERITAGE 
  CONTACT US 

  NEWSLETTERS 

Event Results

  Date:    2 March 2010      View all races for this date    Re-order by age grade
  Distance:    2km
  Race:    Chris Smith League - Round 4  
  Location:    postal
  Printed in Race Walking Record 802


 Gender   Position   Athlete   Age Group   Grade   Club   Time   

  F   1     Jasmine Nicholls   U17W       Leic WC     00:10:33      
  F   2     Emma Achurch   U15W       Leic WC     00:10:55      
  F   3     Rebecca Chambers   U13W       Sheff     00:12:15      
  F   4     Sarah Sheasby         Sheff     00:12:21      
  F   5     Toni Webley   U15W       Bir     00:13:22      
  F   6     Kara Sanders         Nun     00:13:23      
  F   7     Isabelle Reid   U13W       Bir     00:13:49      
  F   8     Kezia Brown         Schools     00:14:28      
  F   9     Jessica Mills   U15W       Bir     00:14:33      
  F   10     Amy Sanders         Nun     00:14:38      
  F   10     Laura Achurch         Schools     00:14:38      
  F   12     Chloe Merton         Schools     00:15:22      
  F   13     Georgina Hollinshead         Nun     00:15:30      
  F   14     Rhiannon Cole         Schools     00:15:49      
  F   15     Macey Davis         Schools     00:15:50      
  F   16     Neve Duguid         Schools     00:15:51      
  F   17     Paige Douglas         Schools     00:16:09      
  F   18     Rebecca Hughes   U11W       Schools     00:16:23      
  F   19     Sophie Moss         Schools     00:16:24      
  F   20     Hannah Winstone         Schools     00:16:33      
  F   21     Freya Marlow         Schools     00:16:34      
  F   22     Emily Manson         Schools     00:16:48      
  F   23     Scarlet Robinson         Schools     00:16:52      
  F   24     Liberty Vinci         Schools     00:17:51      
  F   25     Martha Wallace         Schools     00:20:27      
  F   26     Charley Coleman         Schools     00:21:05      

  M   1     Maks Orzel   U17M       Leic WC     00:10:00      
  M   2     Daniel Watling   U15M       W&B     00:10:21      
  M   3     Daniel Waples   U15M       Kett     00:11:30      
  M   4     Daniel Chaib   U15M       Sheff     00:11:52      
  M   5     Matthew Redfern   U13M       Nun     00:12:51      
  M   6     Joe Bowskill         Schools     00:14:03      
  M   7     Bradley West         Schools     00:14:19      
  M   8     Edward Poyser         Schools     00:14:33      
  M   9     Matthew Archer         Nun     00:14:50      
  M   10     Benjamin Allen         Schools     00:15:19      
  M   11     Jake Smith         Schools     00:15:24      
  M   12     Charlie Arnold   U15M       Nun     00:15:31      
  M   13     Max Flanagan         Schools     00:15:48      
  M   14     Thomas Butler         Nun     00:15:52      
  M   15     Joseph O Toole         Schools     00:16:13      
  M   16     Peter Bilson   SM       Sheff     00:16:52      
  M   17     James Constant         Schools     00:17:14      
  M   18     Charlie Hay         Schools     00:19:38      
  M   19     Fabian Frear         Schools     00:19:44