Race Walk UK - Walking races in the UK / Information for UK athletes
Search |
Email Password
  HOME
  START OFF
  FIND A CLUB
  HALL OF FAME 

  RESULTS
  EVENTS
  RANKINGS
  ATHLETES
  CLUBS 
  YAG GP

  PRODUCTS 
  RECORDS 
  DOCUMENTS
  LINKS 
  HERITAGE 
  CONTACT US 

  NEWSLETTERS 

Event Results

  Date:    18 November 2008      View all races for this date    Re-order by age grade
  Distance:    2km
  Race:    Chris Smith League - Round 2  
  Location:    Postal


 Gender   Position   Athlete   Age Group   Grade   Club   Time   

  F   1     Holly Smith   U20W       Bir     00:09:52      
  F   2     Jasmine Nicholls   U15W       Leic WC     00:11:07      
  F   3     Emma Achurch   U13W       Leic WC     00:11:26      
  F   4     Kathryn Granger   U20W       Sheff     00:11:44      
  F   5     Eleanor Mills   U15W       Bir     00:12:11      
  F   6     Gwennan Jones         Leic WC     00:12:17      
  F   7     Hannah Winship   U13W       Bir     00:12:52      
  F   8     Cassandra Tingey   U15W       Bir     00:13:25      
  F   9     Rebecca Chambers   U13W       Sheff     00:13:33      
  F   10     Sarah Sheasby         Schools     00:13:47      
  F   11     Jessica Warren         Nun     00:14:21      
  F   12     Zana Wellicome         Schools     00:14:38      
  F   13     Annie Gilbert         Schools     00:14:54      
  F   13     Anya Gallette         Schools     00:14:54      
  F   15     Hannah Winstone         Schools     00:14:55      
  F   16     Caitlin Akers         Sheff     00:15:00      
  F   17     Sophie Naylor         Schools     00:15:19      
  F   18     Jessica Mills   U13W       Bir     00:15:20      
  F   19     Laura Achurch         Schools     00:15:34      
  F   20     Nikita Bazylinski         Schools     00:16:00      
  F   21     Laura-Jo Bazylinski         Schools     00:16:23      
  F   22     Grace Campbell         Schools     00:16:29      
  F   23     Sim Bhandal         Schools     00:16:33      
  F   24     Katie Simons         Schools     00:16:37      
  F   24     Evie Horsley         Schools     00:16:37      
  F   24     Georgina Hollinshead         Nun     00:16:37      
  F   27     Kezia Brown         Schools     00:16:41      
  F   28     Kiran Somal         Schools     00:16:51      
  F   29     Eleanor Maloy         Schools     00:17:09      
  F   30     Ellie Birch         Schools     00:17:45      
  F   31     Kara Sanders         Schools     00:18:37      
  F   32     Alice Crowdell         Schools     00:18:58      
  F   33     Nasra Abdulsamad         Schools     00:19:03      
  F   34     Amy Sanders         Schools     00:19:04      
  F   35     Rosie Parsons         Schools     00:19:15      

  M   1     Matthew Duncan         KuH     00:10:05      
  M   2     Maks Orzel   U17M       Leic WC     00:10:17      
  M   3     Chris Vesty   U17M       Leic WC     00:10:19      
  M   4     Nathan Duncan   U17M       KuH     00:10:47      
  M   5     Ben Woolis         Schools     00:11:59      
  M   6     Daniel Chaib   U13M       Schools     00:13:38      
  M   7     Joe Smith         Schools     00:13:47      
  M   8     Daniel Waples   U15M       Kett     00:13:53      
  M   9     Jacob Hazelwood         Schools     00:14:15      
  M   10     Jack Callister         Schools     00:14:45      
  M   11     Matthew Kibble         Schools     00:15:19      
  M   12     Edward Viney         Schools     00:15:24      
  M   13     Charlie Green         Schools     00:15:29      
  M   14     Joseph Little         Schools     00:15:32      
  M   14     Harry Birch         Schools     00:15:32      
  M   16     Benjamin Allen         Schools     00:15:48      
  M   17     George Watson         Schools     00:15:51      
  M   18     Jake Smith         Schools     00:15:53      
  M   19     Jack Salmen         Schools     00:15:58      
  M   20     Charlie Arnold   U15M       Nun     00:16:29      
  M   21     Joseph Percy         Schools     00:16:40