Race Walk UK - Walking races in the UK / Information for UK athletes
Search |
Email Password
  HOME
  START OFF
  FIND A CLUB
  HALL OF FAME 

  RESULTS
  EVENTS
  RANKINGS
  ATHLETES
  CLUBS 
  YAG GP

  PRODUCTS 
  RECORDS 
  DOCUMENTS
  LINKS 
  HERITAGE 
  CONTACT US 

  NEWSLETTERS 

Event Results

  Date:    26 January 2008      View all races for this date    Re-order by age grade
  Distance:    2km
  Race:    Chris Smith League - Round 3  
  Location:    Postal


 Gender   Position   Athlete   Age Group   Grade   Club   Time   

  F   1     Holly Smith   U20W       Bir     00:10:30      
  F   2     Fiona McGorum   U23W       Leic WC     00:10:36      
  F   3     Kathryn Granger   U20W       Sheff     00:11:06      
  F   4     Jasmine Nicholls   U15W       Leic WC     00:12:01      
  F   5     Keera Rayment   U20W       Bir     00:12:06      
  F   6     Gabrielle Terry   U17W       KuH     00:12:21      
  F   7     Emma Achurch   U13W       Schools     00:12:54      
  F   8     Maria Walker   U15W       Schools     00:12:58      
  F   9     Eleanor Mills   U13W       Bir     00:13:06      
  F   10     Toni Webley   U13W       Bir     00:13:20      
  F   11     Chelsea Walker         Schools     00:13:21      
  F   12     Caitlin Akers   U15W       Sheff     00:13:53      
  F   13     Cassandra Tingey   U13W       Bir     00:14:16      
  F   14     Lisa Costelow         Schools     00:14:23      
  F   15     Fiona Brown   U11W       Schools     00:14:32      
  F   16     Rebecca Chambers   U11W       Schools     00:14:43      
  F   17     Eve Stain   U13W       Nun     00:14:51      
  F   18     Gwennan Jones         Schools     00:15:03      
  F   19     Grace Tharrold         Schools     00:15:12      
  F   19     Eden Backhouse   U11W       Nun     00:15:12      
  F   21     Chloe Pateman   U11W       Schools     00:15:45      
  F   22     Katherine Jolley   U11W       Schools     00:15:55      
  F   23     Jessica Warren         Nun     00:15:56      
  F   24     Jessica Mills   U13W       Bir     00:16:08      
  F   25     Nikita Bazylinski         Schools     00:16:28      
  F   26     Amy Sanders         Schools     00:16:49      
  F   27     Sophie Naylor         Schools     00:17:37      
  F   28     Laura-Jo Bazylinski         Schools     00:17:38      
  F   29     Eva Maddison         Schools     00:18:24      
  F   29     Kezia Brown         Schools     00:18:24      
  F   31     Elise Streton         Schools     00:18:27      
  F   31     Rosie Parsons         Schools     00:18:27      

  M   1     Antonio Cirillo   U20M       Swan     00:09:02      
  M   2     Mark Pratt   U20M       Sheff     00:10:29      
  M   3     Matthew Duncan         KuH     00:11:29      
  M   4     Tyler Bower   U15M       Sheff     00:11:33      
  M   4     Eddie Brebner   U15M       Sheff     00:11:33      
  M   6     Andy Friend         Schools     00:11:40      
  M   7     Nathan Duncan   U15M       Schools     00:11:46      
  M   8     Maks Orzel   U15M       Leic WC     00:12:59      
  M   9     Shaun Cohen   U15M       Sheff     00:13:37      
  M   10     Thomas Wagg         Schools     00:14:38      
  M   11     Rory Chandler         Schools     00:14:43      
  M   12     Fergus Jeffs         Schools     00:14:44      
  M   13     Dominic Bishop         Schools     00:14:53      
  M   14     Harrison Stephen         Schools     00:15:13      
  M   15     Peter Bilson   SM       Sheff     00:16:54      
  M   16     Ben Timson         Schools     00:17:25      
  M   17     Charlie Arnold   U13M       Nun     00:18:26      
  M   17     Jacob Bowyer         Schools     00:18:26      
  M   17     Harry Stain   U11M       Nun     00:18:26