Race Walk UK - Walking races in the UK / Information for UK athletes
Search |
Email Password
  HOME
  START OFF
  FIND A CLUB
  HALL OF FAME 

  RESULTS
  EVENTS
  RANKINGS
  ATHLETES
  CLUBS 
  YAG GP

  PRODUCTS 
  RECORDS 
  DOCUMENTS
  LINKS 
  HERITAGE 
  CONTACT US 

  NEWSLETTERS 

Event Results

  Date:    10 November 2007      View all races for this date    Re-order by age grade
  Distance:    10km
  Race:    2nd Midlands Winter League  
  Location:    Birmingham


 Gender   Position   Athlete   Age Group   Grade   Club   Time    Points 

  F   1     Lisa Kehler   W40   87.51%     W&B     00:48:37       1063 
  F   2     Fiona McGorum   U20W   69.92%     Leic WC     00:58:34       834 
  F   3     Julie Bellfield   W35   65.37%     Hale     01:04:36       709 
  F   4     Marie Marshall   W45   67.67%     W&B     01:06:03       681 
  F   5     Sue Rey   W45   68.71%     Leic WC     01:06:52       665 

  M   1     Mark Williams   M40   81.51%     Tam     00:48:53       727 
  M   2     Mark Wall   M50   77.72%     Leic WC     00:54:42       522 
  M   3     Colin Turner   M60   86.39%     Nun     00:54:58       513 
  M   4     John Constandinou   M35   66.29%     Bir     00:56:58       451 
  M   5     Paul Hayden   M45   68.52%     Nun     01:01:01       337 
  M   6     John Gordon     60.77%     D&S     01:01:11       333 
  M   7     Neil Loader     60.31%     D&S     01:01:39       321 
  M   8     Tony Collins   M65   77.72%     Bir     01:02:26       302 
  M   9     Bob Austin   M60   73.25%     Mil K     01:02:53       291 
  M   10     John Fenton   M60   73.42%     Bir     01:05:22       233 
  M   11     Ulli Fullemann     55.62%     Nun     01:06:51       203 
  M   12     Martin Oldfield   M65   74.04%     Leic WC     01:08:39       168 
  M   13     Eric Horwill   M70   77.63%     D&S     01:09:53       146 

  M   DNF     Antonio Cirillo   U20M   Swan   -    


 Position  Race  Club
  1   Mens Scratch Team     Nuneaton Harriers  
  2   Mens Scratch Team     Birchfield Harriers  
  3   Mens Scratch Team     Dudley & Stourbridge Harriers AC  
  1   Mixed Handicap Team     Leicester WC  
  2   Mixed Handicap Team     Nuneaton Harriers  
  3   Mixed Handicap Team     Birchfield Harriers  
  4   Mixed Handicap Team     Dudley & Stourbridge Harriers AC